ضربه خواب آور

ضربه خواب آور   

 

   محمد سرابی

 

     بوکسور‌های حرفه‌ای در مبارزات سنگین و طولانی ممکن است روی رینگ به خواب بروند شاید به نظر غیر عادی بیاید که یک نفر وسط رینگ و زمانی‌که از همه طرف مشت می‌خورد بتواند بخوابد ولی بعضی از بوکسور‌ها این حس را تجربه کرده‌اند که وقت مبارزه طولانی می‌شود و به راند‌های آخر می‌رسد مبارز دیگر توان حرکت را از دست می‌دهد. زمانی که حریف قوی یکسره با مشت‌هایش به سر و صورت بوکسور می‌زند و لحظه‌ای به او فرصت دفاع نمی‌دهد تنها دفاع طبیعی این است که با دست‌ها صورتش را بپوشاند و در خود فرو برود. در این زمان ممکن است خستگی و ناتوانی باعث شود بوکسور برای یک لحظه ایستاده و در میانه رینگ هوشیاری‌اش را از دست بدهد. بوکسور‌ها این حس را به خوابیدن تشبیه کرده‌اند.

     زندگی امروزی را یک مبارزه دائمی برای بقا و پیشرفت تعبیر می‌کنند. فضایی محدود که در آن باید مقاومت کرد و جنگید. باید به شدت درس خواند تا به رشته خوبی در دانشگاه دست پیدا کرد. بعد از آن رشته گذشت و در راند بعدی همانطور ادامه داد تا جایی که بتوان شغلی پیدا کرد. راند جدید با جمع کردن پول و برپا کردن خانه وخانواده ادامه پیدا می‌کند و با کشمکش‌های هرکدام دنبال می‌شود. ضربه‌های کاری و مالی و عاطفی ادامه یکی یکی فرود میایند و مهلتی برای نفس تازه کردن باقی نمی‌گذارند. گاهی می‌شود دفاع کرد اما نه وقتی همه با هم حمله می‌کنند.

     معمولا وقتی بوکسوری روی رینگ به خواب می‌رود حریفش این را نمی‌فهمد و به مشت زدن ادامه می دهد. ضربه بعدی ممکن است کاری و حساب شده باشد که در این صورت بوکسور را از پا می‌اندازد. اما ضربه سریع و سطحی که درد دارد اما قدرت کافی ندارد او را دوباره بیدار می‌کند. این ضربه‌ها هوشیاری را دوباره برمی‌گرداند و نبرد ادامه پیدا می‌کند.

http://www.fflfitness.com/wp-content/uploads/gloves.jpg

روزنامه همشهری 3 دی 93

/ 0 نظر / 41 بازدید